Täna kogunenud Baltika aktsionäride üldkoosolekul oli mõneti ärev meeleolu, sest firma omanikud ootasid vastuseid mitmetele küsimustele.
Enne koosolekut teiste aktsionäridega rääkides sai selgeks, et seekord on mitmed inimesed tulnud konkreetselt küsimustele vastuseid saama ja puhtalt formaalse hääletamisega ei piirduta.
Põhjalikkuse ja küsimustele vastuste andmisega Baltika juhatuse esimees Meelis Milder igatahes kitsi ei olnud. Jätkuvalt kõlasid presentatsiooni jooksul positiivsed noodid firma tuleviku osas ning Milderi sõnul oli juba aprill positiivne kuu.
Pärast tunniajalist presentatsiooni, mis hõlmas läinud majandusaasta tulemuste analüüsi, selle aasta ja pikema perioodi väljavaate tutvustamist ning plaanitava aktsiate lisaemissiooni tingimuste selgitamist, vastas Milder küsimustele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Mõistagi huvitasid aktsionäre enim lisaemissiooni puudutavad küsimused, mille puhul Milder kinnitas taas, et neli suuromanikku ning tema isiklikult soetavad kuskil 40% uutest aktsiatest. Milder kinnitas, et kaasatav raha kulub firma kasvamisega seotud kuludele ja hakkama saadaks ka ilma selle rahata, kuid see tähendaks tegevuse koomaletõmbamist.
Samuti selgus, et emissiooni viib läbi LHV Pank, kellega minnakse omamoodi turneele Euroopasse, kus kohtutakse viie päeva jooksul umbes 30 pangaga, kellega räägitakse läbi võimalusi Baltikasse investeerimiseks.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Äripäev koostab igal nädalal rõõmustama ja kurvastama pannud sündmuste või uudiste top kolme. Möödunud nädalale tagasi vaadates pani rõõmustama ka börsifirmade huvitavad koosolekud.
Tavaliselt on sedasi, et kui toimub aktsionäride üldkoosolek, siis peatatakse Tallinna börsil aktsiaga kauplemine kuni ajani, kui koosoleku otsused on avaldatud.
Täna kogunenud Baltika aktsionäride üldkoosolekul oli mõneti ärev meeleolu, sest firma omanikud ootasid vastuseid mitmetele küsimustele.
Eile oodatust kehvemad majandustulemused avalikustanud Baltika aktsia hind langes täna alla lisaemissiooni hinna ehk alla euro.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.