Peaminister Andrus Ansip avaldas tänasel
valitsuse pressikonverentsil imestust, et e-valitsust kasutatakse mujal maailmas
väga vähe.
Ansip rääkis, et e-valitsus võeti Eestis kasutusele 2000. aasta augustis ning siis oli see väga primitiivne. „Kuid on väga hea, et see meil nüüd olemas on. Imestan, et seda ei kasutata mujal maailmas,“ märkis ta.
Peaminister on üllatunud, et e-valitsust kasutatakse ka Moldovas. „Moldovas kasutati seda juba 3 aastat tagasi, me pole ainsad. E-valitsust kasutatakse ka Sloveenias,“ ütles Andrus Ansip.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eilne valitsuse istung oli selle valitsuse
kõigi aegade lühem ja kestis kokku 2 minutit. Selle ajaga suutis valitsus
vaadata läbi 20 päevakorrapunkti.
EALLi täiskogu valis peaminister Andrus
Ansipi 2007. aasta pressivaenlaseks.
Eesti on riigiasutuste poolt võimaldavate
e-teenuste poolest maailmas 13. kohal, kodanike aktiivsuselt e-teenuste
kasutamisel aga koguni kaheksandal kohal.
Peaminister Andrus Ansip kommenteeris
pressivaenlase 2007 tiitlit, et ta on olnud pressisuhtes alati avatud.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.