Eesti on riigiasutuste poolt võimaldavate
e-teenuste poolest maailmas 13. kohal, kodanike aktiivsuselt e-teenuste
kasutamisel aga koguni kaheksandal kohal.
ÜRO uuringust selgus, et Eestit edestavad Rootsi, Taani, Norra, USA, Holland, Lõuna-Korea, Kanada, Austraalia, Prantsusmaa, Suurbritannia, Jaapan ja Šveits, kirjutas ETV24.
Soome on 15., Leedu 28., Läti 36. ja Venemaa 60. kohal.
Seotud lood
Üksikud positiivsed näited ei luba
e-teenuseid pidada toimivaks, selgub riigikontrolli auditist.
Peaminister Andrus Ansip avaldas tänasel
valitsuse pressikonverentsil imestust, et e-valitsust kasutatakse mujal maailmas
väga vähe.
Aastatel 2007-2015 plaanib Eesti riik
kulutada 50 miljonit krooni, et tutvustada e-teenuseid ja ID-kaardi
kasutusvõimalusi.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.