ASi Tallinna Vesi finantsdirektori Riina Käi sõnul puudub ettevõttel vajadus täiendava võõrfinantseeringu kaasamiseks.
"Kuna refinantseerisime suhteliselt hiljuti oma pangalaenud, puudub hetkel vajadus täiendava võõrfinantseeringu kaasamiseks," kommenteeris ta. "Oleme kaalunud erinevaid kapitali kaasamise võimalusi, kuid seni oleme otsustatud pangalaenude kasuks," lisas Käi.
Tänase Äripäeva investori rubriik räägib sellest, et võlakirjade abil investoritelt raha küsimine pole vaid Tallink Grupi ja Eesti Energia suguse kaliibriga suurfirmade lõbu. Ettevõtted on hakanud arglkult kasutama võlakirjade müügist teenitud raha. Näiteks müüs eelmisel kuul nelja miljoni euro eest võlakirju Hüpoteeklaen OÜ.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna Kaubamaja ASi juhi Raul Puusepa sõnul ei näe nad vajadust võlakirjade järele, ent tulevikus seda ei välistata.
Võlakirjade abil investoritelt raha küsimine pole vaid Tallink Grupi ja Eesti Energia suguse kaliibriga suurfirmade lõbu.
AS Tallinna Vesi finantskalendris on muutunud II kvartali tulemuste avalikustamise kuupäev, teatas ettevõte börsile.
Nädala alguses teatas Tallink Grupp, et vahetas umbes seitsmendiku oma laenuportfellist võlakirjade vastu. Ehkki võlakirjade eest makstav intress on pangalaenude omast kõrgem, olen ma kindel, et finantsasutused poleks Tallinki jaoks nii sobivatel tingimustel ja paindlikku laenu andnud. Kui üldse.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.