Standard & Poor'si teatel jääb Nokia ilma investeerimisjärgu reitingust – nii nagu seda on juba teinud ka agentuur Fitch.
S&P ütles, et Nokia telefonide müük võib sel aastal langeda sarnaselt 2011. aastaga: 18 protsenti.
Nokia krediidireiting kärbiti tasemelt BBB- tasemele BB+.
"Me ootame endiselt käibe kasvu Lumia nutitelefonidelt, kuid seda mitte piisavalt, et korvata Symbianil põhinevate nutitelefonide käibe langust järgnevatel kvartalitel," ütles S&P.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Nokia, mis oli kunagi maailma suurim mobiiltelefonide müüja, on nutitelefonide äris kaotanud oma koha Apple'ile ja Google'ile. Nokia tegevjuht Stephen Elop loodab firmas suuri muutusi korda saata Lumia nutitelefonidega, mis kasutavad Microsofti tarkvara.
"Nokia on keset ümberkujundamise programmi, kus ei minda üle ainult uuele telefoniplatvormile, vaid kärbitakse kulusid ja edendatakse paremat rahalist seisu," ütles Nokia finantsjuht Timo Ihamuotila.
Seotud lood
Nokia raporteeris esimese kvartali 1,6 miljardi eurosest kahjumist. Ettevõtte telefonimüük on kuue aasta madalaimal tasemel.
Kannatanud ei ole ainult Nokia nutitelefonide müük, vaid arenevatel turgudel on langema hakanud ka tavatelefonide müük.
Fitch alandas Nokia reitingu rämpsu staatusele, millega väljendatakse telefonitootja esimese kvartali tulemusi ning konkurentsivõitlust telefoniturul.
Soomes on viimase nädalaga üha rohkem väikeinvestoreid ostnud mobiiltelefonitootja Nokia aktsiat.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.