Fitch alandas Nokia reitingu rämpsu staatusele, millega väljendatakse telefonitootja esimese kvartali tulemusi ning konkurentsivõitlust telefoniturul.
Reitinguagentuuri sõnul näitab Nokia reitingu kärbe „BBB-„-lt „BB+”-le ettevõtte peamiste üksuste olukorra halvenemist ning üldise nägemuse puudumist lähitulevikust.
Nokiale anti negatiivne väljavaade, mis võib tähendada edasisi reitingu alandamisi.
„Selleks, et vältida edasisi reitingu langetamisi, peab Nokia näitama olulisi parandusi selle aasta teises pooles ning 2013. aastal,” ütles Fitch.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eelmine nädal teatas Nokia 929 miljoni euro suurusest kvartalikahjumist. See on suurim kahjum firma ajaloos.
Nokia aktsia langes Helsingi börsil 2 protsenti ning on New Yorgi börsil alustanud kauplemispäeva 2,7 protsendise langusega.
Seotud lood
Standard & Poor'si teatel jääb Nokia ilma investeerimisjärgu reitingust – nii nagu seda on juba teinud ka agentuur Fitch.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.