Nokia raporteeris esimese kvartali 1,6 miljardi eurosest kahjumist. Ettevõtte telefonimüük on kuue aasta madalaimal tasemel.
Mullu samal ajal teenis ettevõte 231 miljonit eurot puhaskasumit.
Mõnede kuludeta oleks kahjumiks kujunenud 428 miljonit eurot võrreldes mulluse 447 miljoniga.
Ettevõtte ärikahjumiks kujunes 1,34 miljardit eurot võrreldes mulluse 439 mln eurose kasumiga. Mõnede kuludeta oleks ärikahjumiks tulnud 260 miljonit eurot võrreldes mulluse 704 miljoni eurose kasumiga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ettevõte sai 1,1 miljardit eurot erakorralist kulu, osaliselt tänu Nokia Siemensi võrguseadmete üksuse restruktureerimisele. Analüütikud ootasid ettevõtelt 312,6 mln eurost kahjumit.
Käive kahanes 29 protsenti, 7,35 miljardile eurole, mis on peaaegu seitsme aasta väiksem käive.
"Ma imestan, kes ostavad selliste suhtarvudega aktsiat," ütles KBC Asset Managementi fondijuht Leon Cappaert, kes müüs Nokia aasta juba aasta tagasi. "Kõigil on kõrgemad marginaalid kui praeguses olukorras oleval Nokial," lisas ta.
Nokia saatis tehasest välja mullusest 24 protsenti vähem telefone (83 mln tükki), mis on ligi kuue aasta viletsaim tulemus. Nokia müüs umbes kaks miljonit uut Lumia telefoni.
Aktsia tõusis tulemuste avaldamise järel 4,4 protsenti, 3,16 eurole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Standard & Poor'si teatel jääb Nokia ilma investeerimisjärgu reitingust – nii nagu seda on juba teinud ka agentuur Fitch.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.