Soomes on viimase nädalaga üha rohkem väikeinvestoreid ostnud mobiiltelefonitootja Nokia aktsiat.
Soome sõltumatu väärtpaberituru ja investeerimise arendamisele keskendud organisatsiooni Pörssisäätiö tegevjuht Sari Lounasmeri ütles, et paari viimase nädalaga on Nokia väikeinvestorite arv kasvanud 7000 võrra.
Märtsi lõpus oli Nokia aktsiaid 216 000 Soome majapidamisel, selleks nädalaks on väikeaktsionäride arv kasvanud 223 000ni.
Seega on hoolimata kasumihoiatusest ja viletsast aasta algusest soomlased ettevõttesse uskumas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lounasmeri hinnangul võib aktsionäride suur arv tuleneda ka sellest, et aktsiat ei taheta müüa, kuna see on nii odav. Tema sõnul on psühholoogiliselt raske müüa aktsiat palju madalama hinnaga, kui see on ostetud.
Nokia hind on täna Helsingi börsil eilsest 4,2 protsenti odavam, aktsia on täna käinud 2,72 euro juures.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Standard & Poor'si teatel jääb Nokia ilma investeerimisjärgu reitingust – nii nagu seda on juba teinud ka agentuur Fitch.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.