Tallinna Vee saagat on täitsa põnev jälgida. Paljude inimeste pahameel on ühelt poolt mõistetav - ettevõte tegutseb justkui liigkasuvõtjana. Teisalt tundub ka, et riik tahab plaanitava regulatsiooniga osaliselt karistada ettevõtet oskusliku ja läbipaistva äri ajamise eest.
Kui ettevõte teeks veel mõned olulised investeeringud või ostaks võimsa peakorteri, siis saaks põhivara oluliselt suuremaks, tulukus kukuks ja kõik oleks rahul. Põhiline tants käib Tallinna Vee tulukuse ümber - ärikasum põhivarasse on liiga kõrge.
Konkurentsiamet saab tulukuse määra, jagades ärikasumi põhivara ja modifitseeritud käibekapitali summaga. Lihtsuse mõttes tõin ise juuresolevas tabelis välja erinevate vee-ettevõtete ärikasumi jagatuna põhivaraga. See pilti ei muuda - Tallinna Vesi on teistest sarnastest ettevõtetest kaarega üle.
Edasi saad artiklit lugeda
SIIT. Selleks vajaliku päevapileti saad osta
SIIT.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Ian Plenderleith kritiseerib teravalt õiguskantslerile saadetud kirjas konkurentsiameti koostatud analüüsi.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.