Peaminister Andrus Ansipi hinnangul pole mõistlik teha otsust Eesti Energia börsile viimise kohta enne järgmise aasta kevadet, mil selgub Eesti üleminek eurole.
Eesti Energia rahastamiseks kaalub valitsus endiselt kahte varianti: kas riik paneb raha või Eesti Energia viiakse börsile. Eeldatavasti arendatakse kevadeni mõlemat kava ja otsus tehakse siis, kui euro tulek on Eestile kindel, kinnitas peaminister Andrus Ansip täna valitsuse pressikonverentsil.
Rahandusminister Jürgen Ligi ütles, et oli tänaseks põhjalikult eelmisel nädalal esitatud börsile mineku kava üle vaadanud. Ta nentis, et eelmise korra kriitika komisjoni esitatud ettepaneku nõrkadele kohtadele oli õigustatud. Eelmisel neljapäeval viitas Ligi, et kavas olid vead sees börsile mineku korralduse hindades ja intressimäärades. Ligi kinnitas, et ettepanekus on tänaseks parandused tehtud.
Andrus Ansipi kinnitusel ei saa enne kevadet ja eurootsust energiafirma börsile minekut otsustada, sest praegu on majanduse fooniks suur langus ja tööpuudus. Sellised olud peletavad investoreid eemale ja tulevikus võib tekkida hoopis küsimus, miks Eesti Energia jäeti miljarditest ilma, lisas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Küll aga kinnitas Ansip, et valitsusel on üksmeel – Eesti Energia vajab lisaraha, et enda projektid ellu viia. Ta märkis ka, et valitsuses pole tulist vastandumist, vaid arutelu käib sisuliste küsimuste ümber.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uueks Eesti kroonijuveeliks nimetatud Eesti
Energia suurejoonelised plaanid nõuavad kümneid miljardeid kroone lisaraha.
Rahahädas riik võtab ettevõttest samal ajal välja sadu miljoneid kroone
dividende. Mõtet ettevõtte börsile viia on aga poliitikud mitu aastat veeretanud
nagu kuuma kartulit - ühtki mõistlikku otsust pole siiani sündinud.
Eesti Teaduste Akadeemia koostas eilese kuupäevaga teate, milles nendib, et ei poolda Eesti Energia börsile viimist, sest sellega kaotab riik strateegilise tähtsusega ettevõtte üle täieliku kontrolli.
Peaminister Andrus Ansip ei pea mõistlikuks Eesti Energia börsiletulekut 2010 aprillis või mais, kuna eeelnevalt tuleks ära oodata Euroopa Ülemkogu otsus euro osas.
Eesti Energia börsileminekuga kaasnenud hurraa-hõiked on praeguseks veidi vaibunud, sest sellega seotud rahanumbrid pole veel selgeks saanud ja tõenäoliselt järgmise aasta mais veel aktsiate avalikku pakkumist ei toimu.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.