Täna liitus analüütikutega, kes prognoosivad 2011. aasta 1. jaanuaril Eestis euro käibelevõttu, ka Maailmapanga Poola ja Balti riikide divisjoni juht.
„Riik teeb kõik, et hoida defitsiit tänavu 3% piiri sees SKPst,“ ütles Laursen Varssavis agentuurile Bloomberg antud intervjuus. „Eesti on järgmine riik, mis euro kasutusele võtab.“
Sellega oleks Eesti Sloveenia ja Slovakkia järel kolmas riik Ida-Euroopast, mis eurotsooniga liitub.
Sel nädalal kordas IMF seisukohta, et Eesti on euro käibelevõtuks 2011. aastal „õigel kursil“ ning Põhjala suurim pank Nordea märkis kolme Balti riigi, Poola ja Venemaa majandusprognoosis, et Eesti eesmärk on realistlik unistus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eestil läheb europüüdluste koha pealt palju paremini kui teistel Balti riikidel, ütles Laursen.
„Balti riikides oli peamine probleem majanduse ülekuumenemine ning sisenõudluse liiga kiire kasv. Samas on tegemist väga avatud majandustega, nii said nad seekord topelt-tagasilöögi,“ ütles Laursen. „Pidu läks käest ära ja nüüd tuleb pohmelus välja higistada.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna avaldatud kolme Balti riigi ning Venemaa ja Poola majandusprognoosis kirjutab Nordea pank Eesti kohta, et eurole üleminek aastal 2011 „on veel reaalne“, kuid et euro üksi Eesti majanduse probleeme ei lahenda.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.