USA föderaalvalitsus alustas küberkaitse
projektiga riigis, põhjendades, et DDoS rünnak Eestis ja hüpoteetilised
häkker-rünnakud tõestavad selle vajadust.
USA föderaalvalitsus alustas küberkaitse projektiga "Manhattan", mida riigi turvalisuse sekretär Michael Chertoff põhjendas, et kuna online-rünnakud võivad olla “laastava lahingutegevuse” vormiks ning võrdväärsed “halvima psüühilise hävinguga”.
Rääkides sadadele professionaalidele RSA turvalisuse konverentsil, viitas Chertoff eelmise aasta DDoS (Distributed Denial of Service) rünnakule Eestis ning hüpoteetilistele häkker-rünnakutele finantsvõrkudele ja õhuliikluse kontrollsüsteemile, mis tõestavad, et valitsuse strateegia on vajalik, kirjutas blog.wired.com.
Chertoff rääkis konverentsil, et valitsuse roll arvutite turvalisuses peab laienema föderaalvõrgustikust edasi ning jõudma jagatud vastutuseni finants-, telekommunikatsiooni - ja transpordiinfrastruktuuris.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Loe Mart Parve
online-intervjuud samal teemal
siit.
Seotud lood
Riigikogu Isamaa ja Res Publica fraktsiooni
liige Marko Mihkelson kirjutas eile oma blogis, et vene küberründaja on
võidupüha eel taas eestlased sihikule võtnud.
SA Vaata Maailma projektijuht Mart Parve
ütles aripaev.ee online-intervjuus, et ID-kaardi vastaseid ründeid
ei ole praktikas esinenud ning absoluutset turvalisust pole olemas ja
seda pole ka vaja.
Austraalia valitsus tahab anda ülemustele
loa nuuskida alluvate e-kirjavahetuses ja internetisuhtluses, kirjutas
tehnoloogiaportaal Slashdot.org.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.