Riigikogu Isamaa ja Res Publica fraktsiooni
liige Marko Mihkelson kirjutas eile oma blogis, et vene küberründaja on
võidupüha eel taas eestlased sihikule võtnud.
„Nii nagu oli Vene välisministeeriumi hiljutine aprillisündmusi meenutav avaldus provokatiivselt jõuetu, nii ei hiilga millegi uuega ka täna hommikul alanud hajali meilirünnak riigikogu X koosseisu kuulunud liikmete aadressidele,“ kirjutas Mihkelson.
Tema sõnul räägivad .ru lõpuga kontodelt lähtuvad meilisõnumid pronkssõdurist, võidupühast, eestlaste "fašismilembusest" ja muul tuttaval repertuaaril. Vene küberruumis ringleb laialt riigikogu X koosseisu meilipõimik, mistõttu pole kuigi raske ka sellist aktsiooni ette võtta.
„Erinevus eelmise aasta spämmiründest seisneb selles, et siis oli tekst suures osas sama. Tänase päeva ehk paari tunni jooksul tulnud meilide tekstid on erinevad, kuid kõik mõistagi ühe alatooniga. Eks järgmised päevad kuni 9. maini näita, kas tegemist on mingi laiema aktsiooniga või hajub see oma jõuetuses,“ lõpetas Mihkelson.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti teeb ettevalmistusi küberrünnakute
tõrjumiseks pronksiöö aastapäeval, kirjutas ajaleht The Guardian.
USA föderaalvalitsus alustas küberkaitse
projektiga riigis, põhjendades, et DDoS rünnak Eestis ja hüpoteetilised
häkker-rünnakud tõestavad selle vajadust.
Postimees Online’i vastutav väljaandja
Aivar Reinap ütles aripaev.ee-le, et Postimehe veebisüsteemid ja serverid
on kõvasti arenenud võrreldes möödunud aastaga.
20aastane vene rahvusest noormees on
esimene isik, kes on süüdi mõistetud Eesti-vastases kübersõjas osalemise
eest.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.