Kuigi pärast aprillirahutusi kuulutasid
Venemaa kaupmehed Eesti kaupadele boikoti, on eksport idapiiri taha siiski
taastumas.
Rannust sõidavad taas Narva taha juustukoormad ning Nõo lihatööstuski võtab töösse mitu kuud laos seisnud venekeelsed pakendid, sest Peterburi kaupmehed küsivad jälle Eesti toidukaupa, kirjutab Tartu Postimees.
Nõo lihatööstuse tehnikadirektoril Toomas Jürimäel kulus eile tükk aega, et venekeelsete kirjadega kasutamata pakendid üles leida. Pole ka ime: neid pole viis kuud tarvis olnud.
„Juba nädala aega tagasi helistati meile Peterburist ning sooviti kaupa saada,“ ütles ASi Nõo Lihatööstus juhataja Toomas Kruustük.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Täna toimunud riigikogu täiskogu
istungil vastas põllumajandusminister rahvaliitlaste arupärimisele 2006.
aastal ilmavalgust näinud "Eesti toidu" projekti kohta, millesse on
investeeritud kümneid miljoneid kroone.
Eesti toiduainetööstus ekspordib oma
toodangust Venemaale 23 protsenti, mistõttu võib Venemaa boikoti jätkumine tuua
raskeid tagajärgi siinsele toiduainetööstusele.
Rakvere Lihakombinaadi juhatuse esimehe
Olle Hormi sõnul kaotaks ettevõte Venemaa sanktsioonide tõttu umbes miljon
krooni kuus, kuid saaks siiski hakkama.
Kalevi juht Oliver Kruuda tunnistas, et
Kalevi jaoks on Venemaa turg suletud. Kordunud 1998. aasta, kui ka Venemaa turg
sulgus, nentis Kruuda.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.