Eesti Konjunktuuriinstituudi vastvalminud
uuringust selgus, et turistide osakaal alkoholiturul on 23%, enamiku (77%)
alkoholist on ära joonud eestlased.
Eesti elanike alkoholi tarbimine 2006. aastal on 77% (nii legaalne kui ka illegaalne). Turistid tarbisid mullu 23% alkoholiturul olevast alkoholist, millest 19% osteti kaasa ja 4% tarbiti kohapeal.
Enamlevinud kaasa ostetav alkohol on turistide jaoks õlu ja viin, mida armastavad eriti soomlased, lätlased ja leedukad. Venelased armastava aga kaasa osta likööri. "Venemaal on liköörid olnud väga popid, kuid tänu poliitilistele sündmustele on nüüd tagasilööke," märkis Marje Josing pressikonverentsil.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti Konjunktuuriinstituudil valmis
uuring, kus selgus, et Eesti elanikud tarbisid alkohoolseid jooke 2006. aastal
absoluutalkoholis 12 liitrit elaniku kohta, mis teeb ümberarvutatult inimese
kohta kuus 2,5 liitrit viina.
Eesti Konjunktuuriinstituudil valmis
uuring, millest selgus, et illegaalse alkoholi osakaal on 2006 aastal vähenenud.
Kuid on olemas ka hall salaturg, mida konjuktuur kontrollida ei suuda.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.