Keskerakonna Noortekogu korraldab 1.
veebruaril justiitsministeeriumi ees piketi, et protestida justiitsminister Rein
Langi alkoholipoliitika vastu ning toetada karskusliikumist.
Kesknoored nõuavad, et Lang loobuks korrakaitseseaduse eelnõus punktidest, mis lubavad avalikes kohtades alkoholitarbimist ning mootorsõiduki juhtimist 0,5promillises joobes, kirjutas postimees.ee.
"Justiitsminister teeb korratust soosiva korrakaitseseaduse eelnõu ning riigikogus antakse Reformierakonna algatusel roheline tuli alkoholi üha laiemale reklaamimisele televisioonis ja raadios," rääkis murettegevast olukorrast Keskerakonna Noortekogu esimees Henri Kaselo.
"Leiame, et minister Lang ei ole võimeline hindama alkoholist tingitud probleemide tõsidust Eesti ühiskonnas. Riik peab teenima rahvast, mitte alkoholitööstuse kahtlasevõitu huve."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Konjunktuuriinstituudi läbi viidud
alkoholiteemalistest uuringutest selgus, et eestlaste arvates tuleb alkoholi
tarbimist vähendada.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.