Peaminister Andrus Ansipi sõnul vajab Eesti seadusemuudatuste läbipaistvamaks muutmiseks sarnaselt Ameerikale lobireegleid.
"Ka Eestis tuleks kehtestada lobireeglid, et oleks selge, missugused ettevõtjad missuguseid seadusemuudatusi taotlevad. Praegu on seda läbipaistvust ja selgust Eestis minu hinnangul vähem kui Ameerika Ühendriikides," kommenteeris minister täna riigikogu ees.
Tänane Eesti Päevaleht kirjutab, et Eesti Energia on USAs lobitööle kulutanud 200 000 dollarit.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäeva hinnangul on justiitsminister Kristen Michali plaanil luua Eestis lobitegijate register jumet siis, kui see ka tegelikult lobitöö avalikuks muudab, mitte ei jää formaalseks, sellal kui tegelikult saavutatakse kokkulepped ikka saunalaval.
Ameerika Ühendriikides on valimisaastal lahvatanud konflikt energiapoliitika üle, millesse on segatud ka Eesti Energia.
AS Corpore juhataja Meelis Kubitsa sõnul hakkab lobistide register toimima vaid juhul, kui sinna end üles andvad isikud saavad väga selge konkurentsieelise kõigi teiste huvigruppide ees, vastasel korral on see süljekauss.
Eesti Tööandjate Keskliidu MTÜ juhataja Tarmo Kriisi sõnul ei oska ta öelda, kas lobistide register on mõistlik ja vajalik, kuid tundub tühi töö.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.