Eesti Tööandjate Keskliidu MTÜ juhataja Tarmo Kriisi sõnul ei oska ta öelda, kas lobistide register on mõistlik ja vajalik, kuid tundub tühi töö.
"Ma ei tea, kas see on mõistlik. Ma ei tea, mis oleks selle registri sisu, ei oska kommenteerida. Meid see otseselt ei puuduta. Me oleme küll lobiorganisatsioon, aga oleme institsionaalne," kommenteeris Kriis.
Ta lisas, et lobistide registrit on ilmselt vaja väiksematele ja kitsamaid majandushuve esindavatele organisatsioonidele, mis tegutsevad avalikkusele varjatult.
Kriis arvas, et registri koostamine saaks olema raske, sest iga inimene võib minna riigikogu liikme juurde lobitööd tegema, sest see pole ebaseaduslik. „Ma arvan, et see on tühi töö,“ lausus Kriis.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Rääkides lobitöö summadest, märkis Kriis, et ilmselt on keeruline kirja panna, palju kulub lobitöö tegemiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansipi sõnul vajab Eesti seadusemuudatuste läbipaistvamaks muutmiseks sarnaselt Ameerikale lobireegleid.
Justiitsminister Kristen Michali sõnul käiks nende esialgse idee järgi lobiregulatsiooni alla eelkõige need isikud, kes esindavad klientide huve avaliku võimu juures konkreetselt selle eest makstava tasu eest.
Ameerika Ühendriikides on valimisaastal lahvatanud konflikt energiapoliitika üle, millesse on segatud ka Eesti Energia.
AS Corpore juhataja Meelis Kubitsa sõnul hakkab lobistide register toimima vaid juhul, kui sinna end üles andvad isikud saavad väga selge konkurentsieelise kõigi teiste huvigruppide ees, vastasel korral on see süljekauss.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.