Arenevate Aasia turgude aktsiad on viimastel aegadel langenud ning pulliturg arenenud turgudel jätkab jooksmist, kuid investor Marc Faberi arvates ei ole praegu õige aeg aktsiaid osta.
„Ma ei usu, et järgmise 12-24 kuu jooksul tehakse aktsiatega palju raha,“ ütles Faber CNBC-le. „Oleme nelja aasta pikkusel pulliturul. Ma ei usu, et aktsiaid on enam soodne osta.“
Faber, kes omab Malaisia, Tai, Hongkongi ja Singapuri aktsiaid, pole huvitatud positsioonide suurendamisest. Faber on negatiivne Hiina turgude osas. „Head ettevõtted on väga kallid,“ lisas ta.
Positiivne on Faber USA võlakirjaturu osas, mis tema arvates on ülemüüdud. Kuigi paljud turujälgijad usuvad, et Föderaalreservi võlakirjade ostmise programm langetab võlakirjade hindu, ootab Faber võlakirjahindade tõusu ning tootluste langust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aktsiaindeksit S&P 500 analüüsinud investor Marc Faberi sõnul on olukord sarnane 1987. aastaga, mil oktoobris toimus New Yorgi börsil "musta esmaspäevana" tuntud kukkumine.
Pole üllatav, et tavaliselt toorainete suhtes optimistlik Jim Rogers ootab kulla hinna kallinemist. Üllatav on aga fakt, et härra Hävinguna tuntud Marc Faber ootab ka.
Vaatamata positiivsematele sõnumitele Hiina majandusest on investor Marc Faberi arvates selle riigi aastane kasvutempo tõenäoliselt 4 protsenti, kirjutas CNBC.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.