Eesti Teenusmajanduse Koda kuulutas välja konkursi, mille käigus selgub 2012. aasta parim ja halvim seadus. Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi ütles, et isegi kui kõik ei ole seadusandlikus võimus ideaalne, ei tähenda see, et see on halb.
"Ei oskagi kohe paugupealt öelda. Ma ei ole nii väiklane, et ma asju vaataksin silmaklappidega. See ei ole must-valge, et kohe see muutuks halvimaks seaduseks," kommenteeris Kalvi alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi seadust.
Küsimusele, milline on parim seadus, ei osanud Kalvi vastata. Ta selgitas, et ta on sellel aastal olnud palju hõivatud ettevõtte tegevusega ja seetõttu on tema fookus seadusloome pealt sellel aastal eema olnud. "Põhiline aur, mis on minul läinud, puudutab alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi seadust. Kuigi see seadus võeti vastu sellisena, millisena meie sektor ja mina hea meelega poleks vastu võtnud, siis ma kindlasti ei arva, et see on halb seadus," märkis Kalvi.
Ta lisas, et selles seaduses on arenguruumi ja järgmisel ja ülejärgmisel aastal on seda võimalik parandada. "Ei tasu optimismi kaotada. Asjad ei ole meil Eestis nii hullud ja loodan meie seadusandliku võimu pädevusse, isegi kui kõik ei ole seal ideaalne, ei tähenda, et kõik on halb," ütles Kalvi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eesti Teenusmajanduse Koda kuulutas täna avatuks konkursi, mille käigus selgitatakse jaanuari keskpaigaks välja 2012. aasta parim ja halvim seadus. Äripäev uurib ettevõtetelt, milline on nende hinnangul selle aasta parim ja halvim seadus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Teenusmajanduse Koda kuulutas välja konkursi, mille käigus selgub 2012. aasta parim ja halvim seadus. Philip Morris Eesti OÜ korporatiivsuhete juht Maris Leemets märkis, et tubakaaktsiisi muutmise seadus ei olegi kõige halvem.
Teenusmajanduse koda valib konkursil aasta parima ja halvima seaduse. A. Le Coqi juht Tarmo Noop tõdes, et alkoholiaktsiisi muutmise seadus on pigem positiivne.
Eesti Teenusmajanduse Koda kuulutas välja konkursi, mille käigus selgub 2012. aasta parim ja halvim seadus. Eesti Mäetööstuse Ettevõtete Liidu juhatuse esimees Rein Voog tõdes, et nende sektoris on pigem halvad seadused.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.