Teenusmajanduse koda valib konkursil aasta parima ja halvima seaduse. A. Le Coqi juht Tarmo Noop tõdes, et alkoholiaktsiisi muutmise seadus on pigem positiivne.
"Ma ei nimetaks alkoholi-, tubaka ja kütuseaktsiisi muutmise seadust halvaks seaduseks," kommenteeris ta.
Noop põhjendas, et see seadus ei määratle olukorda üheks aastaks, vaid annab ettevõttele perspektiivi neljaks aastaks. "Kõige halvem asi ettevõtete jaoks ongi see, et nad ei tea, milline on majanduskeskkond ja poliitiline risk, mis moodi seda keskkonda muudetakse. Antud juhul on riik selgelt öelnud, et nelja aasta jooksul tõuseb [aktsiis] iga aasta 5%, mis on ettevõttele selge ja arusaadav. Seega on see seadus pigem positiivne, ettevõtted oskavad sellega arvestada," lausus Noop.
Loomulikult igasugune aktsiisi tõstmine ei ole kunagi positiivselt mõjunud, aga parem ikka etteteadmine ja tuleviku planeerimine, lisas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Küsimusele, milline võiks olla halvim seadus, vastas Noop, et nende valdkonda muud seadused nii kõvasti ei puuduta. Kui rääkida negatiivse poole pealt nimetas Noop seaduse mitte vastuvõtmist. Näitena ta tõi seaduse, mis on neid negatiivselt mõjutanud. "Eesti on ainuke riik, kus jook kali on seadusega reglementeerimata. Me oleme teinud rahandusministeeriumile ettepaneku selline seadus vastu võtta," kommenteeris Noop.
"Reglementeerimine tähendaks seda, et kaljaks saab nimetada joogi, mis on tehtud ehtsatest linnastest ja mida on kääritatud, mitte suhkruveele lõhna- ja maitseainete lisamisega," selgitas ta. Lootus jääb, et kunagi võiks sellise seadus vastu võetakse, märkis A. Le Coqi juht.
Eesti Teenusmajanduse Koja konkursil selgitatakse jaanuari keskpaigaks välja 2012. aasta parim ja halvim seadus. Äripäev uurib ettevõtjatelt, milline on nende hinnangul selle aasta parim ja halvim seadus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Teenusmajanduse Koda kuulutas välja konkursi, mille käigus selgub 2012. aasta parim ja halvim seadus. Philip Morris Eesti OÜ korporatiivsuhete juht Maris Leemets märkis, et tubakaaktsiisi muutmise seadus ei olegi kõige halvem.
Eesti Teenusmajanduse Koda kuulutas välja konkursi, mille käigus selgub 2012. aasta parim ja halvim seadus. Eesti Mäetööstuse Ettevõtete Liidu juhatuse esimees Rein Voog tõdes, et nende sektoris on pigem halvad seadused.
Eesti Teenusmajanduse Koda kuulutas välja konkursi, mille käigus selgub 2012. aasta parim ja halvim seadus. Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi ütles, et isegi kui kõik ei ole seadusandlikus võimus ideaalne, ei tähenda see, et see on halb.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.