Täna hommikul avalikustatud börsiteates teatab veefirma, et on esitanud konkurentsiameti osas kaebuse.
AS Tallinna Vesi esitas 01.06.2011 kaebuse konkurentsiameti 02.05.2011 otsusele mitte kooskõlastada ettevõtte 2011.a hinnataotlust. Kaebus on 03.06.2011 seisuga menetlusse võetud.
Tallinna Vesi taotles lepingulist 3,5-protsendilist tariifitõusu aastaks 2011, esitades kõik vajalikud dokumendid vastavalt seadusele, sealhulgas ka kulupõhise analüüsi, et täita ühisveevärgi ja –kanalisatsiooniseaduse nõudeid. Kõik erastamislepingus sisalduvad kokkulepped vastasid Eesti ning Euroopa Liidu seadustele nii erastamise ajal kui vastavad ka täna. Erastamise ajal lepiti lepingu tingimuste kehtimine kokku 15-aastaseks perioodiks, kinnitas ettevõte 25. mail avaldatud kommentaaris.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Tallinna linnale kuuluv ASi Tallinna Vesi eelisaktsia tekitas Euroopa Komisjonis küsimuse, kas selline aktsiaomandus on ikka seaduslik.
Tallinna Halduskohus peatas konkurentsiameti poolt Tallinna Veele ajutiste hindade kehtestamiseks tehtud ettekirjutuse täitmise 19. detsembrini 2011.a.
Konkurentsiamet ei kooskõlastanud mullu novembris AS Tallinna Vesi poolt esitatud 2011. aasta hinnataotlust. Ettevõte vaidlustab Eesti ametivõimude otsuse, seni aja kehtivad 2010. aasta 1. jaanuarist kehtestatud hinnad.
Tallinna Vesi teatas vastuseks majandusministeeriumi (MKM) asekantsleri Ahti Kuninga poolt ettevõtte aktsionäridele saadetud noomivale kirjale, et ei lepi olukorraga, kus Eesti riik on ühepoolselt rikkunud erastamislepingu tingimusi.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.