Kui praegu on välisinvestoreile Tallinna börsil olulisimad Eesti Telekomi aktsiad, siis pärast Telekomi lahkumist võiks just Eesti Energia seda rolli täita, ütles Tallinna börsi juht Andrus Alber.
"Oleme mitu aastat ka omalt poolt üritanud selgitada, miks oleks Eesti Energia on börsile viimiseks sobiv ettevõte," tervitas Alber ERRi uudisteportaalile antud intervjuus majandusminister Juhan Partsi otsust viia Eesti Energiale börsilt lisakapitali kaasamise küsimus valitsusse.
Alberi sõnul kasvaks Tallinna Börsi turuväärtus Eesti Energia tulekuga oluliselt, sest täna on Tallinna börsi turuväärtus 1,9 miljardit eurot ning energiafirma lisaks sellele umbes 450 miljonit eurot.
Samuti oleks Eesti Energia näol tegu välisinvestorite jaoks huvitava aktsiaga, mis Eesti Telekomi lahkumise järel oleks võimeline täitma Telekomi endist rolli, lisas Alber.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Börsi juhatuse esimees märkis ka, et lähema aja jooksul on Tallinna börsile lisandumas uusi ettevõtteid, kuigi mitte Eesti Energiaga võrreldavaid.
Seotud lood
Eesti Telekomi väikeaktsionär Felix Laupmaa otsustas vahetult enne aktsionäride erakorralist koosolekut võtta TeliaSonera tehtud pakkumine vastu ja loobus oma osalusest, kartes koosolekul halbu otsuseid talle kui aktsionärile.
Eesti Teaduste Akadeemia koostas eilese kuupäevaga teate, milles nendib, et ei poolda Eesti Energia börsile viimist, sest sellega kaotab riik strateegilise tähtsusega ettevõtte üle täieliku kontrolli.
Peaminister Andrus Ansipi hinnangul pole mõistlik teha otsust Eesti Energia börsile viimise kohta enne järgmise aasta kevadet, mil selgub Eesti üleminek eurole.
Peaminister Andrus Ansip ei pea mõistlikuks Eesti Energia börsiletulekut 2010 aprillis või mais, kuna eeelnevalt tuleks ära oodata Euroopa Ülemkogu otsus euro osas.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.