Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
SAS kasvatas kahjumit
SAS teenis neljandas kvartalis 2,77 mld
Rootsi krooni suuruse kahjumi. Aasta varem oli kahjumiks 596 mln Rootsi krooni,
vahendab Bloomberg.
SASi kahjumis kajastub ka erakorraline 712 mln Rootsi kroonine kahjum Hispaania lennukompanii Spanairi müügist. Spanair müüdi sümboolse 1 euro eest.
SAS plaanib koondada 3000 töötajat ning reorganiseerida kompanii keskendudes Põhjamaade koduturule. 5600 töötajat lahkub ettevõttest läbi üksuste müügi.
"Meie arvates maksis SAS meeletut hinda saamaks lahti Spanairist," ütles Sydbanki analüütik Jacob Pedersen Bloombergile.
Täna Stockholmis SASi majandustulemusi
kommenteerides ütles kontserni juht Mats Jansson, et kontserni müüki minevad
osad, sealhulgas osaluse Estonian Airis, tahab firma ära müüa võimalikult
kiiresti.
Eesti majanduses on keerulised ajad - majandus ei kasva, investorid kardavad sõda, tarbijad ostavad üha enam välismaa e-poodidest. Eesti hinnatase päris mitmes kategoorias ületab Euroopa Liidu keskmist. Aga igale langusele järgneb tõus ja pärast vihmaseid päevi paistab taas päike.