Bensiin on USAs kukkunud kolme aasta
madalaimale tasemele, kirjutab CNN.
Riigi keskmine bensiinihind on kukkunud 2,629 dollarini galloni eest (1 USA gallon = 3,785 liitrit), mis teeb liitri hinnaks meie rahas umbes 8 krooni ja 60 senti.
Viimati maksis bensiin nii vähe 24. oktoobril 2005, makstes 2,6237 dollarit galloni eest.
Tänase päeva kukkumine tähendab seda, et bensiinihinnad on langenud riigis juba 41 päeva järjest. Tipust on bensiin kukkunud 36,1%. Kuu ajaga on kukkumine olnud aga 28%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Bensiininõudlus kukub, kuna ameeriklased sõidavad statistika järgi vähem kui eelmisel aastal. Augustis sõitsid ameeriklased 5,6% vähem kui aasta tagasi, mis on suurim ühekuune kukkumine, mil valitsus hakkas statistikat talletama.
Seotud lood
USA majandusprobleemid on sedavõrd tõsised,
et uue presidendi meeskonnal tuleb kohe võitja nime selgudes tööle asuda.
Eesti Statoil langetas juba teist korda
sellel nädalal mootorikütuste hindu.
Juulikuisest tipphinnast 4,114
dollarit/gallon on riigi keskmine hind langenud 2,699 dollarile/gallon, vahendas
Kauppalehti täna sealse autoklubide liidu andmeid.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.