Konkurentsiameti juhi Märt Otsa sõnul
selles, et Neste ja Statoil täna peaaegu ühel ajal bensiini hinda langetasid,
nemad kartelli pole tuvastanud.
“Konkurentsiameti seisukoht on selline, et hinnatrend ja hindade muutus jälgib paratamatult maailmaturu hinda ja see jääb lõpmatuks probleemiks, et hinnad käivad üles ja alla. See on paratamatus,” kommenteeris Ots.
Kartelli pole amet tuvastanud. “Konkurentsiamet kartelli tuvastanud siiani ei ole. Puudub igasugune info, et keegi oleks omavahel helistanud või kirjalikult kokku leppinud,” märkis Ots.
“Maailmaturul käib nafta hind paratamatult üles-alla, seega see jääb igaveseks teemaks. Selge on see, et konkurendid, kes turul tegutsevad, jälgivad tugevalt üksteise tegevust, nad vaatavad seda üha tähelepanelikumalt,” lausus konkurentsiameti direktor Ots.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Statoil teatas, et langetas täna kell 12
diislikütuse hinda 1,1 krooni ja bensiini hinda 70 senti liitrilt, need on
täpselt samad numbrid, millest oli paar tundi tagasi teada andnud
Neste.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.