Novembrikuus tasuti Tallinnas
mobiilsideoperaatorite vahendusel 3,5 miljonit krooni parkimismaksu, mis on
aegade suurim parkimismaksu kogumine läbi mobiilsideoperaatorite.
Novembrikuus teenis Tallinna linn parkimismaksust ja trahvidena kokku 7,8 miljonit krooni, mis on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 1,5 miljonit krooni rohkem, teatas parkimist korraldav AS Ühisteenused.
Parkimisõiguse müügist laekus linna kassasse novembris 5,6 miljonit krooni ja trahvidena laekus 2,2 miljonit krooni. Aasta algusest on kokku teenitud 75,8 miljonit krooni.
Parkimistasu maksmata jätnud sõidukijuhtidele vormistati novembris 4854 trahviotsust summas 2,3 miljonit krooni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
AS Ühisteenused vastutab Tallinnas Transpordiameti ametnike otsusel teisaldatavate sõidukite äraveo ja parklas hoidmise eest.
Seotud lood
Mullu trahviti pealinnas valesti parkinud
sõidukijuhte ligi 2,8 miljoni krooniga, mis on umbes kaks korda enam kui aasta
tagasi.
Reformierakonna hinnangul üritab
keskerakondlik linnavalitsus auto-, korteri- ja majaomanike arvelt lappida
eelarveauke k-kinnisvaratehingute ja Tallinna kesktelevisiooni käivitamise
rahastamiseks.
Eilsel Tallinna linnavolikogu istungil
võeti vastu otsus tõsta 1. veebruarist parkimistariife, abilinnapea Jaanus Mutli
sõnul jääb suuremas osas linnast parkimine siiski Helsingist odavamaks.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.