Kultuuriminister Laine Jänes arvab, et
Eesti peaks kindlasti Eurovisiooni lauluvõistlusest osa võtma, kuna konkurss
rikastab ka meie endi poppmuusikat.
"Minu meelest tuleb ikka osaleda! Igasugune võistlus annab võimaluse eeskätt eesti muusikutel omavahel konkureerida ja luua uusi laule, mis rikastavad meie eneste poppmuusika maailma. On ju neil võistlustel sündinud lugusid, mis küll pole ehk lõppvooru Euroopasse saanud, ent on siiski meie kuulajate südames," vastas Jänes aripaev.ee päevaküsimusele, kas Eesti peaks osalema Eurovisiooni lauluvõistlusel.
"Lisaväärtuseks oleks aga kindlasti see, kui jõuaksime ka Euroopa ja ehk isegi maailma teleekraanidele oma lauljaid ja loomingut tutvustama," lisas kultuuriminister.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Peipsi rannikule, üsna Tallinna linnapea
Edgar Savisaare vastostetud Salusaare lähedale on varem maatüki ostnud ka
kultuuriminister Laine Jänes.
Eurovisiooni Eesti eestvedaja Juhan Paadam
ei mõista, miks peaks arutlema teemal, kas Eesti peaks osalema Eurovisioonil või
mitte.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.