Soome endine peaminister Esko Aho ütles täna Balti
Arengufoorumil, et Eesti on olnud tubli, kuid mitte ülemäära tubli.
Aho rääkis innovatsioonist ja selle vajalikkusest alates teatud arengustaadiumist. Tema sõnul saab üks riik edukalt kasvada ka siis, kui selles tegeldakse innovatsiooni vastandnähu ehk imiteerimisega.
„Kui riik on teistest arengult maha jäänud, siis suudab ta ka imiteerides hästi kasvada. Näiteks Jaapan tegeles mõnd aega vaid imiteerimisega. Nüüd aga on sealse majanduse areng jäänud toppama, kuna seal ei ole piisavalt innovatsiooni,“ rääkis Aho.
Samamoodi kasvavad ka teised arenevad riigid. „Ka Eesti on imiteerimisega kiiresti kasvanud ja kasvab isegi valesid otsuseid tehes 5% aastas, aga ühel hetkel jääb kasv pidama ja siis on vaja innovatsiooni,“ hoiatas ta, öeldes, et majanduse jahenemiseks tuleb end juba varakult ette valmistada.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Endine Soome peaminister ja praegune
innovatsioonifondi Sitra juht Esko Aho läheb novembrist alates Nokiasse tööle.
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.