Endine Soome peaminister ja praegune
innovatsioonifondi Sitra juht Esko Aho läheb novembrist alates Nokiasse tööle.
Aho hakkab tegutsema ühiskondliku vastutuse ja koostöösuhete juhina. Ametikohal, kus praegu on Veli Sundbäck, kes ise jääb Nokia juhtkonda selle aasta lõpuni, ning peale seda läheb 63 aasta vanuselt pensionile, kirjutas Kauppalehti.
Aho sõnul ootab ta innuga võimalust asuda tööle Nokia taolisesse suurepärasesse tõeliselt ülemaailmsesse firmasse. “See on minu arvates motiveeriv väljakutse. Uue töö puhul on palju vaja õppida, kuid arvan, et saan kasutada ära oma varasemat kogemust Sitras ja rahvusvahelises poliitikas," ütles Aho ajalehele.
Seotud lood
Maailma suurima mobiiltelefonide tootja
Nokia turuosa Ühendriikides on veelgi vähenenud, langedes teises kvartalis
viiendale kohale.
Soome endine peaminister Esko Aho ütles täna Balti
Arengufoorumil, et Eesti on olnud tubli, kuid mitte ülemäära tubli.
Endine Soome peaminister Paavo Lipponen
sõlmis Vene-Saksa gaasijuhtmefirmaga Nord Stream üheaastase
konsultatsioonilepingu.
Soome firmade laienemine Kesk- ja Ida-Euroopasse on kaasa toonud ka suurema vajaduse oskajate juhtide järele piirkonnas. Venemaa, Baltimaad, Tšehhi, Ukraina ja Kasahstan on riigid, kust just praegu otsitakse erilise hoolega uusi juhte.
Äripäeva raadio saates räägivad Hairmagicu asutaja Kristiina Kalev ja tema tütar, Cybercat juuksesalongis tegutsev Maria Kanter ettevõttest, mis on Eestis üks väheseid, kes valmistab juuksepikendusi ja parukaid algusest lõpuni kohapeal.