Tõnismäel asuva Regalia viinapoe omanik
hakkab maksu- ja tolliametiga kohut käima, kuna möödunud aastal jäi neljale
alkoholipudelile maksumärk panemata.
Möödunud aasta lõpus kontrollis maksu- ja tolliamet Regalia viinapoodi. Kaupluse 25 000 alkoholipudeli seast leiti neli pitsidega kinkekarpi pakitud pudelit, millele tarnija vea tõttu oli unustatud panna maksumärk, kirjutas postimees.ee.
Nüüd ootab oma süüd ja eksitust tunnistavat poeomanikku, Samvel Hovhannsijani kohtuistung, kuna maksu- ja tolliamet ei saa pudeleid muidu omanikult konfiskeerida. Nimelt ei võimalda seadus kaupa konfiskeerida, kui kauba omanik on teada.
Kohtusaaga tulemusena võib poeomanik saada salaalkoholiga kauplemise eest kuni 50 000 krooni trahvi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ühes kange alkoholi maksumärgi
kasutuselevõtuga on hüppeliselt suurenenud ametlikult müüdud viina kogus, see
annab spetsialistide kinnitusel tunnistust seaduslike tootjate varasemast
ulatuslikust salaviinamüügist.
ASi A. Le Coq juhataja Tarmo Noopi sõnul on
varimajuandus vähenenud. Kuid mingil määral võib seda siiski tunnetada
salaalkoholi vallas.
Eesti Konjunktuuriinstituudil valmis
uuring, millest selgus, et illegaalse alkoholi osakaal on 2006 aastal vähenenud.
Kuid on olemas ka hall salaturg, mida konjuktuur kontrollida ei suuda.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.