Tallinna linnapea Edgar Savisaar avaldas
täna kahetsust plaani üle tühistada Harju maavanema määrus alkoholimüügi
piiramiseks, vahendas Eesti Päevaleht.
„Mul on väga kahju, kui need (piirangud) tühistatakse,” sõnas Savisaar täna linnavalitsuse pressikonverentsil.
Linnapea arvates on Harju maavanem Värner Lootsmannil õigus, kuna võitlus alkoholiga nõuab radikaalsemat suhtumist ja kindla joone pidamist. „Ma saan aru, et praegune valitsus pooldab liberaalset alkoholipoliitikat, aga selle tagajärg on käes nende inimeste näol, kes on tekitanud liiklusõnnetusi purjus peaga jne,” kurjustas Savisaar.
Savisaare hinnangul on nii õiguskaitseorganid kui ka politsei pööranud probleemile juba piisavalt tähelepanu, samuti hoiab Tallinna linn oma joont alkoholimüügi piiramises.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Linnapea avaldas heameelt, et lisaks Tallinnale on alkoholimüügi piirangutega kaasa tulnud ka paljud teised Eesti linnad.
Seotud lood
Tallinna linnapea Edgar Savisaar käivitab
linnavalitsuses kõnelused nn. Viru poja ehitamata jätmiseks, teatas linn.
Tallinna linnavalitsus esitas täna
linnavolikogule määruse eelnõu, millega alkohoolse joogi jaemüük pealinna
kauplustes on keelatud õhtul kella 20.00-st kuni hommikul kella 8.00-ni, teatas
pressiteenistus.
Tallinna linnapea Edgar Savisaar esines
täna Värner Lootsmanni seatud alkoholikeelu toetava avaldusega. Ühest küljest
mõistetav, et erakonnakaaslane kaitseb erakonnakaaslast.
Täna esitasid Tallinna Linnavolikogu
opositsioonifraktsioonide esindajad Maimu Berg, Tiit Sinissaar ja Remo Holsmer
pöördumise Tallinna linnapea Edgar Savisaare poole.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.