Äripäeva raadio käis nädalavahetusel Helsingis Põhjamaade suurimal motomessil MP26, kus tuli kokku karvaseid ja sulelisi, ning räägiti seekord eriti palju elektrist ja “hiinlastest”.
MP26 messil, mida traditsiooniliselt võõrustas Pasilas asuv Messukeskus, esitleti ligikaudu 1000 mootorratast, mopeedi, ATVd ja elektrisõidukit. Osalesid motoklubid, -matkajad, kindlustusfirmad, politsei ja paljud teised. Üritust külastas tänavu enam kui 55 000 inimest, teiste seas ka sajad Eesti motohuvilised. Tsikliehitajate võistlusel noppis Eestile taas auhinna valdkonnas tuntust kogunud Rasmus Leib.
Äripäeva raadio sukeldus messimöllu ning küsis muljeid nii müüjatelt kui külalistelt.
Raadioreportaaž algab juba varahommikuselt parvlaevalt, kus Ameerika legendaarse tsiklibrändi Indian fännidest koosnev seltskond eestlasi motomaailma uudiseid avastama siirdus.
Motofännide sõnul teeb Soome messi eriliseks see, et kui Eestis sarnastel üritustel jäetakse külastaja “nööri taha”, siis Helsingis saab kõike näppida ja sadulassegi istuda. Väljas võib olla 16 kraadi külma, ent soovi korral on võimalik ka siseruumi ehitatud rajal proovisõitu teha.
Selgus ka, et elektritsiklite pealetungist just liiga palju ei peeta. “Selle trendi juures meenub lapsepõlve muinaslugu kuningast, kes armastas ka trendikaid rõivaid, aga oli palja peega,” märgiti Äripäeva raadiole.
Messil sattus Äripäeva raadio mikrofoni ette Soome motokrossimeister ja tulevikulootus Miro Varjonen, kes avas motomaailma megatrendidest, kus elektri kõrval annavad tooni Hiina tootjad. Kuidas messil reaalset müügitööd teha, pajatas Honda boksis Red Machine OÜ tegevjuht Reimo Esaul.
Reporteritööd tegi Neeme Korv.
Foto: Neeme Korv Soomes MP26 messil. / Erakogu
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.