Kuigi möödunud aastaga võrreldes on välisturistid tee Eestisse juba üles leidnud, siis vähemalt augustikuiseid numbreid vaadates on kriisieelse 2019. aastani minna veel tükk maad.

- Turism kriisieelses mahus pole taastunud
- Foto: Liis Treimann
Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul peatus Eesti majutusettevõtetes ligi 189 000 välis- ja 231 000 siseturisti. „Välisturiste oli aastases võrdluses 94% rohkem, samas kriisieelse 2019. aasta augustiga võrreldes siiski veel 34% vähem. Siseturistide arv on kasvanud kiiresti viimastel aastatel, aga käesoleva aasta augustis oli siseturiste mullusega võrreldes 6% vähem, samas 15% rohkem kui kriisieelse 2019. aasta augustis,“ täpsustas Laurmaa.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.