Olympic Entertainment Groupi aktsia ülevõtmishind võib olla praegust globaalset turgu vaadates heal tasemel, leiab Avaron Asset Management fondijuht Valdur Jaht.

- Avaron Asset Managementi fondijuht Valdur Jaht
- Foto: Andres Haabu
Avaron Asset Managementi partner ja fondijuht Valdur Jaht ei leia, et OEG ülevõtmishind 1,9 eurot aktsia kohta oleks midagi enneolematut. "Kui enamusomanik selle hinna vastu võttis, siis järelikult oli OEG aktsia tema seisukohalt õiglaselt hinnatud," arvas ta.
Jaht kommenteeris, et kõrvalseisjal või väikeaktsionäril on keeruline hinnata, millised võisid olla tehingu puhul enamusaktsionäri motiivid. "Vaadates, millises turutsükli faasis me globaalselt oleme, võib hetke turuhind olla igati hea väljumistase," vaatles Jaht suuremat pilti.
Tormi oodata pole
Artikkel jätkub pärast reklaami
Jaht ei usu, et OEG lahkumine Tallinna börsile midagi olulist tähendaks. "Kohalike investorite jaoks on kahjuks üks alternatiiv vähem, aga institutsionaalse välisraha jaoks on siinne turg mikroskoopiline ja illikviidne igal juhul," kommenteeris ta. Jaht lisas, et lühiajaliselt võib OEGst vabanev raha tekitada kerge ostusurve muudes nimedes, kui sellele hakatakse otsima uut väljundit.
Avaron OEGd ei kata, kuna nad järgivad ÜRO vastutustundliku investeerimise põhimõtteid ning selle sektori ettevõtteid ei finantseeri.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.