Ehitusfirma Eesti Energomontaaž teenis mullu tunduvalt vähem kasumit kui 2015. aastal. Sellegipoolest võtsid omanikud mõlemal aastal 2 miljonit eurot dividende.

- Eesti Energomontaaži tegevjuht Maksim Lonski (vasakul) ja juhatuse liige ning üks omanikest Roman Feldman.
- Foto: Sergei Stepanov
Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et ehitusfirma Eesti Energomontaaž ASi müügitulu langes 2016. aastal 52 protsenti, 10,88 miljoni euroni (võrreldes eelneva aastaga). Ärikasum langes 85 protsenti, 559 602 euroni. Veel 2015. aastal teeniti ligi 4 miljonit eurot kasumit.
Mullu töötas firmas keskmiselt 205 inimest, võrreldes eelneva aastaga langes see näitaja 55 võrra. Käive töötaja kohta langes 38 protsenti, 53 095 euroni. Keskmine brutotasu langes 4 protsenti, 1116 euroni kuus.
No component for type: contentPartInfopank
Täpsemalt tegeleb ettevõte energeetika- ja tööstusobjektide abikatlaseadmete montaažiga, kapitaalremondi, seadistuse ja hooldusega. „2017. aastal jätkuvad energiamontaaži tööd ja metallkonstruktsioonide tootmine. Ettevõtte juhatuse eeldab, et 2017. aasta saab olema edukas.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ettevõtte omanikud on Roman Feldman (ettevõtte Dial Invest OÜ kaudu; 50,5 protsenti) ja Sergei Mikrjukov (40,5 protsenti). Omanikud võtsid mullu firmast 2 miljonit eurot dividende. Sama summa maksti omale ka 2015. aastal.
Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega
Äripäeva infopangas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.