Nordea panga Eesti filiaali töötajad korraldavad laupäeva kespäeval piketi Nordea panga Stockholmi peakorteri ees, nõudes kollektiivlepingu läbirääkimiste jätkamist Eestis.

- Nordea Eesti töötajad korraldavad piketi Stockholmis Nordea peakontori ees.
- Foto: Scanpix/Reuters
Eestist sõidab piketeerima 20 Nordea töötajat, vahendas Eesti Ametiühingute Keskliit.
Piketi eesmärk on tõmmata ka Rootsi avalikkuse tähelepanu sellele, kui erinevalt kohtleb sealne ettevõte oma töötajaid Rootsis ja Eestis. Nordea töötajate peausaldusisik Tiina Kukk ütles, et pank ignoreerib 69 protsendi Nordea töötajate läbirääkimis- ja kokkuleppesoovi ning töötajate esindajaid ei kaasata ettevõtte saneerimisse ega eesseisvasse liitumisse Norra DNBga. Panga töötajad said pressiteate vahendusel teada, et kuni Nordea Balti riikide äri ühendamiseni DNBga peatas Nordea Eesti töötajatega läbirääkimised.
Nordea töötajad asutasid ametiühingu detsembris 2014. Kahe aasta jooksul ei ole ametiühingul õnnestunud sõlmida pangaga kollektiivlepingut. Töötüli menetleb ka riiklik lepitaja.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.