Juba mõne kuu pärast hakkab Swedbank välja andma pangakaarte, mis võimaldavad teha viipemakseid. See tähendab, et kuni 10eurose ostu eest saab maksta ilma pangakaarti terminali sisestamata.

- Swedbanki pangakaart.
- Foto: Andra Rinderberg, Swedbank AS, personalispetsialist
Swedbank haldab Eestis ligi 14 000 makseterminali ning puutevabale tehnoloogiale kavatsetakse viia iga kuu 300-500 terminali. Suve lõpuks on kavas uuendada terminalid suuremates poodides.
Puutevaba tehnoloogiaga kaarte hakkab Swedbank klientidele välja andma augustis. Esimesena saab uue funktsionaalsuse Swedbanki ISIC kaart, edaspidi ka ülejäänud.
Viipemaksega pole vaja väiksemate tehingute puhul sisestada PIN-koodi, piisab kaardi asetamisest terminali vastu. Kuna Eestis tehakse alla 10euroseid makseid 60% kaarditehingutest, saab esialgu kontaktivabasid makseid teha 10 euro piires, suuremate summade korral on vajalik PIN-koodi sisestamine, täpsustas Swedbank pressiteates.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.