Nelja suurt tehnoloogia ettevõtet – Google´it, Apple´it, Intelit ja Adobe´i süüdistatakse töötajate palkade madalal hoidmises, kirjutab väljaanne Time.
Ligi 60 000 töötajat on esitanud hagi Google´i, Apple´i, Inteli ja Adobe´i vastu. Firmasid süüdistatakse selles, et firmad on teinud kokkulepe, et teineteise töötajaid ei palgata, et viia palgatase madalale.
Hagejad viitasid lahkunud Apple´i juhile Steve Jobsi ja Google tegevjuhi Eric Schmidti kirjadele, milles arutati kokkulepet, mitte palgata teineteise töötajaid, et seeläbi alandada palgataset.
Firmad on kinnitanud palkamise kokkulepet, ent ei nõustu, et kokkulepet ajendas soov alandada palku.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Apple’i tahvelarvuti iPad turuosa langes esimeses kvartalis võrreldes möödunud aastaga 40,2 protsendilt 32,5 protsendini. Samsungi ja Lenovo turuosa tegi aga suurima kasvu, selgus uuringufirma IDC andmetest.
Viimastel kuudel on turule lisandunud uusi uhkeid nutitelefone tootjatelt HTC ja Samsung. Parimate seas on ka vanemaid mobiile, mida saab nüüd targasti allahindlusega osta.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.