Stockmann teatas täna kvartalitulemusi avaldades, et teeb ettepaneku maksta eelmise aasta eest dividendi 0,40 eurot aktsia kohta.
Mullu maksis ettevõte 0,60 eurot dividendi aktsia kohta. Analüütikud ootasid, et ettevõte kärbib dividendi 50 sendile, vahendab Bloomberg.
Kaubandusettevõtte neljanda kvartali käive vähenes aastaga 5,6%, 607,8 mln eurole. See tulemus ületas analüütikute ootust 100 000 euroga. Ärikasum vähenes aastaga 15%, 48,3 mln eurole.
Neljanda kvartali puhaskasumiks aktsia kohta tuli 51 senti (analüütikute ootus oli 47 senti).
Artikkel jätkub pärast reklaami
Mitte ükski analüütik ei soovita aktsiat osta, kaks soovitavad seda hoida, seitse müüa. Aktsia hinnasihiks on 11,54 eurot.
Aktsia alustas tänast börsipäeva Helsingis 2,8%st laskumisega, 11,39 eurole.
Kogu 2013. aasta kohta kommenteeris kompanii, et tulemusi mõjutasid nõrk turg Soomes ja Venemaal. Rootsi ja Baltimaade tulemusi luges ettevõte headeks ja Baltimaade väljavaadet stabiilseks.
Ettevõte prognoosis alanud aastaks mõningast käibekasvu kohalikes vääringutes, kuid see leiab pigem aset teisel poolaastal. Ärikasum peaks tulema 2014. aastal veidi suurem mullusest. I kvartali tulemustele avaldab negatiivset mõju sesoonsus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kehvade majandustulemuste tõttu plaanib Soome jaemüüja Stockmann restruktureerimise käigus kaotada Soomes 330 töökohta, umbes 3200 töötajat ootavad läbirääkimised töökärbete osas.
Stockmann loob kaubamajades uue ärimudeli. Administratsioon ja tugiteenused tsentraliseeritakse, järelevaatajate arvu vähendatakse ja keskendutakse tööle tipptundide ajal, vahendab Bloomberg.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.