Eesti suurimast ja tuntumast kaardifirmast Regio ei sünni kaht ettevõtet, sest plaanitud jagunemine kukkus läbi.
Kuu aja eest kirjutas Äripäev, et Regio loobub riigiregistrite tegemisest, selle pidi ühe võimalusena üle võtma koondatud hankeosakonna töötajate ühine spin-off-firma. Uut firmat aga ei sünni, sest viimane ei saanud Regioga kaubale ning ettevõte jätkab valikuliselt riigihangetel osalemist.
"Meie eesmärk on teha Eestis neid asju, millega tegeleme ka mujal maailmas. Vanasti kippusime tegema Eestis ka seda, millel mujal maailmas nišši või lootust ei olnud. Neid raputame nüüd tasapisi maha. Loogika on selles, et kui Eestis saab müüa mõnda meie välismaalgi müüdavat asja ainult riigihankega, siis me ikka peame osalema hangetel, kui me neid siin müüa tahame. Kui meil õnnestub kasutada riigihangete tegemisel mõnda tarkvara, mida me välismaalgi müüme, siis, ma arvan, et see on jumalale meelepärane tegevus, et me neil hangetel osaleme," kommenteeris Regio juhatuse esimees ja pikaaegne juht Teet Jagomägi.
Miks käed löömata jäid ja millised on Regio plaanid, loe pikemalt tänasest Äripäeva paberlehest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Regio koostööpartneri Google'i Street View rakendust pole plaanis ettevõttel lähiajal uuendada, Regio on loonud hoopis Street View’st inspireeritud analoogse teenuse.
Meie firma väärtus on see, et me tahame olla parim töötaja- ja peresõbralik firma ja kui seda tunnustatakse ning võimendatakse läbi TOPi, siis see tugevdab meie brändi, ütles ASi Regio tegevjuht Ülo Säre.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.