Eesti Päevaleht liitis kokku kõik Tallinna linna eelarvest kinni makstud keskerakondlikud algatused, ja sai tulemuseks 709 000 eurot.
Väljaande hinnangul pole see number aga kaugeltki lõplik.
Millest see summa koosneb ja kui palju eurosid on kulutatud?375 000 - tasuta rongisõit Edelaraudteel120 000 - kontserdituur "Ei ole üksi ükski maa"72 000 - reklaamikampaania "Tallinn aitab"53 000 - tele- ja raadiokampaania "Tallinn liigub"38 000 - Lasnamäe päevad lauluväljakul30 000 - viiekorruselise maja kõrgune Ülemiste vanake ja ristmiku avamine15 000 - ajutine liuväli Lasnamäel (Savisaare sõnul maksis see 100 eurot)5500 - Hiiu staadioni avamise reklaam500 - Põhja-Tallinna linnaosavanemate plakatid
"Jutt ei käi üksnes linna raha mittesihipärasest kasutamisest, vaid võimalikust seaduserikkumisest," hindas hea valimistava valvur Kaarel Tarand.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Loe lähemalt tänasest
Eesti Päevalehest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Erakondade rahastamise järelevalve komisjonile saadetud kampaaniaaruandeist selgub, et enim panustas oma isikliku raha valimiskampaaniasse IRLi liige Rein Kilk.
President Toomas Hendrik Ilves nimetas Tallinnas linna raha eest tehtavat Keskerakonna valimisreklaami tülgastavaks parteiliseks palaganiks ja varguseks.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.