India ruupia nõrgenes madalaimale tasemele pärast 2009. aasta aprilli, kuna spekuleeritakse, et India ettevõtted on pärast ruupia viimaste nädalate tõusu suurendanud enda dollarioste.
Eelmisel nädalal tõusis ruupia dollari vastu 0,5 protsenti, kuna Föderaalreserv ei vähendanud enda võlakirjade ostmise programmi suurust. „Ettevõtted ja importijad kasutavad juhust, et lõigata kasu ruupia eelmise nädala tugevnemisest,“ ütles Bloombergile Jakartas asuva PT Bank CIMB Niaga strateeg Mika Martumpal.
Ebakindlus Föderaalreservi stiimulprogrammi pärast viis täna Aasia börsid kergelt miinusesse. Nikkei, Hang Seng, Shanghai ja Kospi indeksid kauplesid 0,1%-0,7% miinuses.
Täna avaldavad majandustulemused finantsteenustegrupp Close Brothers Group ning Itaalia jalgpallimeeskond Juventus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
USA börsid tegid täna suurimad kukkumised alates augustist, kui investorite seas kasvab ebakindlus Föderaalreservi stiimulite vähendamise ajastuse üle.
Tänavu kõvasti materdada saanud India ruupia oli eelmisel kuul parima esitusega valuuta maailmas, kuna investorid lootsid, et India valuutakriis saadakse kontrolli alla ning hääbus hirm USA Föderaalreservi võlakirjade ostmise programmi vähendamise pärast.
USA aktsiad sulgusid kolmandat päeva miinuses kui investorid seedisid Föderaalreservi ametnike sõnavõtte ning muresid laenulimiidi tõstmise osas.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.