Tallink Grupp teatas täna esimesest dividendist ettevõtte ajaloos. Laevafirma maksab omanikutuluna välja 33,5 miljonit eurot ehk 0,05 eurot aktsia kohta.
Dividenditootluseks teeb see 4,85%. Kui suur on see võrreldes teiste börsifirmade dividendidega?
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinki teatatud dividend on kõrgem kui analüütikute prognoositud 0,3 eurot.
Tallinna Veele prognoositakse 0,87 euro suurust dividendi, mis teeb dividenditootluseks 8,1 protsenti.
Seotud lood
Tallinki suuromanike valdusfirma Infortar ühe osaniku Ain Hanschmidti sõnul pole laevanduskontserni dividendimakse suurus seotud Infortariga.
Eesti börsiajaloo suurima dividendimakse teinud Tallink Grupi otsus pole ühekordne ja juhuslik, kinnitas firma juht ja üks omanikest Enn Pant.
Tallink Grupi sel aastal makstav 33,49 miljoni eurone dividendimakse peaks olema suurim dividendimakse üldse Tallinna börsi ligi 17 aasta pikkuse ajaloo juures.
Tallink Grupp korraldab 14. mail aktsionäride üldkoosoleku, kus teeb ettepaneku maksta aktsionäridele dividendideks 33,49 miljonit eurot ehk 0,05 eurot aktsia kohta.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.