Mijardärist investor Warren Buffett võrdles USA keskpanka riskifondiga (hedge fund), kuna keskpank on suutnud teenida võlakirju ostes enam kui 3 triljoni dollarilise bilansimahu, vahendab Bloomberg.
„Föderaalreserv on ajaloo suurim riskifond,“ ütles eile Buffett Washingtonis Georgetowni ülikoolis üliõpilastele esinedes. Tõenäoliselt teenib ta USA valitsuse pealt 80-90 miljardit dollarit aastas. „Ja see ei olnud nii mõni aasta tagasi.“
„Föderaalreservil ei ole mingisugust survet, et võtta võimendust maha,“ ütles Buffett. „Seega saavad nad valida ise aja ja kui teil on seal keegi tark – ja ma arvan, et Ben Bernanke on tark ja ma eeldan, et ka tema mantlipärija on – siis saadakse sellega hakkama. Kuid see on midagi, mida sellisel skaalal ei ole kunagi tehtud. Põnev on vaadata.“
Buffett ütles, et tema arvates peaks Ben Bernanke jätkama keskpanga juhi kohal. USA keskpanga juhi kandidaadi Janet Yelleni koha pealt ütles Buffett, et ta ei tea temast mitte midagi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
San Fransisco föderaalreservi president John Williams ütles reedel, et USA keskpank tõstab 2016. aasta lõpuks intressimäärad arvatavasti 2,5 protsendini. Ta eeldab, et keskpank hakkab intresse tõstma juba järgmisel aastal.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.