Venemaa suurim naftatootja Rosneft teatas, et ostis gaasifirma Itera asutajalt Igor Makarovilt allesjäänud 49%-lise osaluse 2,9 miljardi dollariga, vahendas Reuters.
Rosnefti tegevjuht Igor Setšin soovib firma gaasi tootmismahu viia 2020. aastaks 100 miljardi kuupmeetrini 12-kuulise perioodi jooksul. Eelmisel aastal tootis Rosneft 13 miljardit kuupmeetrit gaasi, mis jääb suurelt alla Gazpromi 479 miljardile kuupmeetrile.
Rosneft üritab saada koos Venemaa suuruselt teise gaasitootja Novatekiga ligipääsu veeldatud maagaasi ehk LNG eksportimiseks, millele hetkel on ainuõigus Gazpromil. Nii Rosneft kui Novatek plaanivad ehitada uusi LNG-terminale vastavalt Aasiasse ja Siberisse.
Itera on Rosnefti suuruselt teine ülevõtmine pärast TNK-BP ostmist 55 miljardi dollariga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
OAO Lukoil suurendab toornafta otsinguid Venemaa kaugemas idaregioonis, kui riik soovib arendada naftavarusid lähemal Aasia turgudele, vahendas Bloomberg.
Exxon Mobil prognoosib, et aastaks 2040 toodetakse 25% maailma elektrist maagaasist ning sellest saab nafta järel teine enimkasutatav maavara, kirjutas Oilprice.com.
Venemaa naftahiid Rosneft sõlmis Hiinaga 25aastase lepingu, mille jooksul tarnib firma hiinlastele 365 miljonit tonni toornaftat 270 miljardi dollari väärtuses.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.