Euroopa Komisjon otse automaksu soovita, ent toob selle välja ühe võimaliku meetmena, et vähendada keskkonnamõju ja energiakasutust, ütles rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja Andrus Säälik.
“Euroopa Komisjoni soovitus on vähendada keskkonnamõju ja energiakasutust. Automaksu kehtestamist Komisjon ei soovita – see on välja toodud ühe võimaliku meetmena, mida komisjoni arvates võiks kaaluda," märkis Säälik.
Valitsusel on tema sõnul energiatõhususe ja keskkonna valdkonnas kavas keskenduda olemasolevatele meetmetele – näiteks elektriautode soetamise toetusprogramm.
Uue eelarveperioodi raames on Sääliku sõnul kavas edendada alternatiivkütuste kasutuselevõttu, jätkata investeeringuid hoonete energiatõhususse ning investeeringuid ühistranspordi kasutuse ja sõidukite ökonoomsuse suurendamiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi Euroopa Komisjoni üks soovitustest oli vanemahüvitist kasutada lastehoiuteenuse parandamiseks, kinnitas sotsiaalminister Taavi Rõivas, et vanemahüvitist ei ole plaanis kärpida.
Rahandusministeerium saatis kooskõlastamiseks autode käibemaksu tagastamise piiramise täiendatud eelnõu.
Euroopa Komisjon avaldas liikmesriikidele uued soovitused, mida oma majanduspoliitika kujundamisel arvesse võtta.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kalev Vapper kommenteeris Euroopa Komisjoni soovitust parandada energiatõhusust ning märkis, et erinevalt komisjoni hinnangust muutuvad Eesti inimesed üha energiasäästlikumaks.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.