CNBC allikate sõnul istub suurpank UBS Facebooki aktsiate avalikust esmaemissioonist saadud kuni 350 miljoni dollarilise kahjumi otsas ning väidetavalt plaanib Nasdaqi vastu kohtusse minna.
Selline kahjuminumber oleks enam kui kümme korda suurem seni spekuleeritud 30 miljonist dollarist. Väidetavalt tuli kahju tehingu kinnituste ja läbiviimiste ebaõnnestumise tõttu.
Allikate sõnul tahtis UBS osta 1 miljon aktsiat, kuid tehingu kinnitust saamata anti ostuorder uuesti ja uuesti sisse, mille tulemusel oli pangal lõpuks kordi rohkem aktsiaid käes kui sooviti.
"Arvestades USA aktsiaturu suurust ja meie suurt rolli seal, mõjutasid probleemid UBSi tegemisi ja me usume, et ka teisi," teatas UBS avalduses, kes enne kvartali aruannet kahjumi suurust ei avalikusta. "Me otsime jätkuvalt võimalusi hüvitada saadud kahju, kuid õiguslikku meetmeid me veel rakendanud ei ole," lisas pank.
Artikkel jätkub pärast reklaami
CNBC allikate sõnul on UBS valmistamas ette kohtusse minekut Nasdaqi vastu, kuid on vaieldav, kas börsioperaatori saab selle eest vastutusele võtta.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Citigroup ründas Nasdaq OMX Groupi plaani kompenseerida vaid väike osa rahast firmadele, kes said Facebooki IPO tagajärjel kannatada.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.