Lõuna-Korea firma Samsung müüs esimeses kvartalis rohkem mobiiltelefone kui senine turuliider Nokia.
Vastavalt analüütikute andmetele müüs Nokia kvartaliga 83 miljonit telefoni, millest 12 miljonit olid nutitelefonid. Samsung müüs 90 miljonit telefoni, millest ligi pooled ehk 44 miljonit olid nutitelefonid. Samsungi telefonide läbimüük kasvas tervelt 36%, vahendasid finantsagentuurid Reuters ja Bloomberg.
Lõuna-Korea elektroonikatootja Samsungi esimese kvartali ärikasum oli 5,85 triljonit Korea vonni (5,15 miljardit dollarit). Võrreldes eelmise aasta 2,95 triljoni vonniga, suutis Samsung ärikasumi peaaegu kahekordistada. 2011. aasta neljandas kvartalis oli ärikasum 5,5 triljonit vonni.
Puhaskasum kasvas võrreldes möödunud aastaga 81 protsenti 5,05 triljoni vonnini (4,4 miljardit dollarit). Bloombergi poolt küsitletud 29 analüütiku keskmine prognoos oli 4,24 triljonit vonni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Sel aastal on Samsungi aktsia tõusnud 27%. Täna kaupleb aktsia 2,5% üleval.
Seotud lood
Kannatanud ei ole ainult Nokia nutitelefonide müük, vaid arenevatel turgudel on langema hakanud ka tavatelefonide müük.
Standard & Poor'si teatel jääb Nokia ilma investeerimisjärgu reitingust – nii nagu seda on juba teinud ka agentuur Fitch.
Sel nädalal kogunevad New Yorgi föderaalkohtus üheksa vandekohtunikku, et arutada Samsungi ja Apple'i patendivaidlust.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.