Kauplemisskandaalis kannatada saanud Šveitsi pank UBS AG teatas kolmanda kvartali kasumi 39protsendilisest langusest, ühele miljardile frangile.
Zürichis asuv pank teatas kolmandas kvartalis ühe miljardi Šveitsi frangi suurusest kasumist, aasta tagasi samal ajal teenis pank 1,66 miljardi frangi suuruse netokasumi.
UBS märkis, et nende maksueelne kasum kahanes 674 miljoni frangi võrra 980 miljoni frangini, peamiselt volitamata kauplemisjuhtumis kaotatud 1,8 miljardi frangi tõttu, samuti madalama käibe tõttu investeerimispangas ning 394 miljoni frangise restruktureerimiskulude tõttu.
Täna tulemused avaldanud panga aktsia maksis Zürichi börsil 11,33 Šveitsi franki, reageerides majandustulemustele 1,7%se tõusuga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Šveitsi pank UBS, mis läinud kuul teatas kauplemisskandaalist tulenenud 2 miljardi dollarilisest kahjumist, üritas täna pabinas investoreid maha rahustada, lubades kolmandas kvartalis teenida "mõõduka" puhaskasumi.
Põhjamaade pangad võivad pakkuda investoritele parimat kaitset pankade rekapitaliseerimise vastu, mis ohustab Euroopa pankade aktsionäride osaluse lahustumist, vahendab Bloomberg UBSi analüüsi.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.